Golf v kanceláři | OFFICE HUNTERS
EN 736 513 922

Golf v kanceláři

ZAŘÍDÍME, ABYSTE SE V PRÁCI
CÍTILI JAKO NA HŘIŠTI

Přijdete do práce a budete mít dojem, jako když se procházíte po greenu. Golf v kanceláři je hitem v USA nebo ve Španělsku. Luxus, ale zároveň velmi vhodná a relaxační „zbraň“ proti pracovnímu stresu. Jednotvárný pohyb může uklidnit a zároveň patování v kanceláři slouží jako skvělý trénink pro vylepšení koncentrace. Pozor – tato činnost je určená nejen golfovým hráčům.

„Ve skutečnosti byste měli hru na greenu a v jeho okolí trénovat více než cokoliv jiného.“

Patování je totiž na golfu jedna z nejdůležitějších činností, na greenu se uskuteční kolem 60% všech ran na hřišti.

„Upravení kanceláře pro trénink patování je celkem běžný trend u lidí z vyššího managementu v zemích s golfovou tradicí.“

JAK NA TO

Patování v uzavřených prostorech je možné vyřešit zakoupením podložky s jamkou, což není úplně praktické – s podložkou se totiž musí neustále manipulovat a často je třeba nechat ji chvíli uležet, aby byla rovná. Daleko stylovější je zabudovat patovací plochu přímo do podlahy nebo do podlahové krytiny.

Ideální je, když se s patováním počítá před navržením kanceláře. Pak je několik možností, jak vše v kanceláři nebo ve společných vprostorech připravit, variabilita je na uživateli.

Jak si celou věc můžete pořídit? Stačí nás kontaktovat, my dorazíme do vaší kanceláře a doporučíme ideální provedení patovacího koberce. Hodně totiž záleží na prostorovém zařízení kanceláře. Mnohdy se stává, že má klient představu postavit patovací koberec na nevhodném místě. Společně přijdeme na lepší.


ZAVOLEJTE

MATERIÁL A VYBAVENÍ

UMĚLÁ TRÁVA

Jedná se o koberec. Materiál by měl mít ale strukturou, která se bude blížit co nejvíce skutečnému greenu. Využíváme takové koberce, které se využívají v profesionálních tréninkových in-door areálech nebo na běžných hřištích, kde je problém například s hydratací trávy. Každá kobercová podložka má garantovanou rychlost pohybu míčku. U nás se nejčastěji využívá tráva s rychlostí 8. Ta nejrealističtěji simuluje trávu v našem podnebí. Využíváme nejkvalitnější kobercové krytiny certifikované golfovými značkami dodavatele Novotech.

JAMKA - LZE VYHOTOVIT VE DVOU VARIANTÁCH

1.
Jednoduchá jamka s horním vyndáváním míčků (případně pomocí vlajky).

2.
Podlahovým systémem vracení míče. Cenově nákladnější varianta, která je však velice komfortní. Aby měl systém správný sklon, musí být dostatečný prostor pod podlahovou krytinou a možnost stavebního zásahu do podlahy.

HOLE A MÍČKY

Pro trénování v kanceláři budete potřebovat převážně jen jednu hůl, a to putter. Pokud máte větší kancelář, je samozřejmě možné trénovat i krátkou hru (pitching, chipping). Pozor na okna! Převážně se bude jednat spíše o puttovací zázemí. Pokud jste velkým golfovým nadšencem, víte, že body získáváte právě na greenu.

OBLEČENÍ

Golf je velmi nenáročný na oblečení. Trénovat můžete v teplákách nebo v obleku, což se vám v kanceláři bude určitě hodit. Etiketa golfu totiž nařizuje striktní styl oblečení při hře na hřišti nebo v klubu. Je dobré se na to připravit už při trénování. Jediné, co je dobré využívat jak v kanceláři, tak na hřišti, jsou golfové boty. Ty jsou důležité pro trénink, aby si nohy zvykly na pohyb s holí právě v golfových botách.

GOLFOVÝ SIMULÁTOR

Úpravu kanceláře do „tréninkového místa“ lze obohatit i golfovým simulátorem. Samozřejmě pokud máte dostatek prostoru a peněz. S taktovou vybavenou kanceláří lze trénovat veškeré možnosti golfové hry, třeba také odpaly driverem.

TIPY NA TRÉNINK


Sejít se u patování na golfu je ve firmách společenskou událostí, která zpestří pracovní den a odreaguje od každodenních pracovních povinností. A také pomůckou, díky které lze zlepšit koncentraci. Stačí k tomu provést jednoduché cvičení.

NA KONCENTRACI

Namalujte si na papír černou tečku.
Dívejte se na ni a nemyslete na nic jiného než na tečku. S takto vyčištěnou hlavou je pak dobré jít patovat. Tohle cvičení je ideální trénovat právě v kanceláři.

ŠIKOVNOST

Je nutné si uvědomit, že pohyb u patování musí být pořád stejný. Nejlepší je si dát si k míčku dvě tyčky a mezi nimi by se měl patr vejít. Při odpalu se poté nesmí narazit do tyčky. Tohle cvičení posune také golfové hráče.

NA CIT A STABILITU

Už jste někdy patovali pouze jednou rukou? Ne. Zkuste to. Tohle cvičení vám totiž může přinést lepší cit na míček. Klidně ruce prohoďte – pravou, pak levou. Až to budete zvládat, můžete si vše ještě ztížit tím, že zvednete jednu nohu. Tím si zase potrénujete stabilitu.

NEVÁHEJTE A KONTAKTUJTE NÁSStačí vyplnit formulář a vaší představu golfového hřiště v kanceláři zrealizujeme co nejdříve.